II. Metodes un rīki problēmas definēšanas posmā

Atšķirībā no citām jomām datu analīze un sintēze dizainā ir izteikti vizuāls process. Pētījumu rezultātu vizualizēšana palīdz dizaina komandai pārskatīt un strukturēt pētījumā savākto informāciju ātrāk un pilnīgāk. Tā iespējams efektīvāk identificēt lietotāju pieredzes problēmpunktus, pamanīt kopsakarības un sasaisti starp dažādiem aspektiem, kā arī turpināt attīstīt un veicināt komandā empātiju pret lietotāju. Vizualizēšanas paņēmieni un metodes datu apkopošanai, strukturēšanai un interpretēšanai ir dažādas, izmantojamas atbilstīgi noteiktajam mērķim vai vajadzībai, visbiežāk tiek veidotas, visai komandai strādājot kopā. Aplūkosim biežāk izmantotās metodes un paņēmienus.

Datu analīze un sintēze dizainā ir izteikti vizuāls process.

Izpētē dizaina komanda būs savākusi daudz dažāda satura un formāta datus: informāciju un citātus no lietotāju intervijām, fotofiksācijas, faktus, kas tika atklāti novērojumu laikā, vai secinājumus, kas tika veikti, lietojot autoetnogrāfijas paņēmienus. Šī informācija ir jāstrukturē, lai tā būtu pārskatāma un viegli uztverama.

Ieteicams visus atradumus un pierādījumus izkārtot uz sienas vai tāfeles (kā to dara detektīvi, risinot noziegumus). Laika gaitā pētījuma siena papildināsies ar jauniem datiem un kļūs par atbalsta punktu afinitātes diagrammas veidošanai. Diagramma palīdzēs strukturēt atradumus un secinājumus tematiskās grupās, ieraudzīt kopsakarības un noteikt prioritātes problēmu risināšanā. Pēc tematisko grupu izveides un problēmmēroga definēšanas datu apkopojums tiks papildināts ar lietotāju profiliem, sistēmu, iesaistīto pušu un lietotāju pieredzes kartēm un citiem datu vizualizācijas un strukturēšanas paņēmieniem.